NBA: Συνεχίζουν σε τροχιά playoffs Πίστονς και Χιτ (videos)

2019-03-07T10:28:32+00:00 2019-03-07T10:28:32+00:00.

07/Mar/19 10:28

DETROIT, MI - MARCH 6: on March 6, 2019 at Little Caesars Arena in Detroit, Michigan. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2019 NBAE (Photo by Chris Schwegler/NBAE via Getty Images)

Νίκη… playoffs για τους Πίστονς απέναντι στους Τίμπεργουλουβς, άνετα τους Χόρνετς οι Χιτ.

Εδραιώνονται στην 8άδα της Ανατολής οι Πίστονς! Η νίκη επί των Τίμπεργουλβς με 131-114 ανέβασε την ομάδα του Ντιτρόιτ στο 32-31 και βρίσκεται πλέον στην 6η θέση της κατάταξης!

Στα του αγώνα, οι ”Λύκοι” ξεκίνησαν καλύτερα και πήραν ακόμα και διαφορά 13 πόντων (35-22), όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και ήδη στο ημίχρονο είχαν μειώσει σε 60-64! Στο τρίτο 12λεπτο, οι Πίστονς πήραν το πρβάδισμα και στο φινάλε πάτησαν γκάζι και… εξαφανίστηκαν!

Μεγάλη εμφάνιση από τον Άντρε Ντράμοντ με 31 πόντους και 15 ριμπάουντ, την ώρα που ο Μπλέικ Γκρίφιν έμεινε στους 9 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Στους 21 ο ανεβασμένος Λουκ Κέναρντ. Από πλευράς Τίμπεργουλβς (30-35), 24 πόντους σημείωσε ο Καρλ Άντονι Τάουνς.

Τα 12λεπτα: 22-35, 60-64, 90-88, 131-114

Ανοδική πορεία και οι Χιτ

Στη προνομιούχο 8άδα της ανατολής περιφέρειας και οι Χιτ! Η ομάδα του Μαϊάμι έχει ανεβάσει αισθητά την απόδοσή της και με μία ακόμα νίκη, αυτή τη φορά επί των Χόρνετς με 91-84, έχουν πλέον ρεκόρ 30-34!

Σε ένα ματς που είχε… ευρωπαϊκό σκορ, οι φιλονενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας σε μεγάλο βράδυ και τον Κέλι Όνιλικ με 22 πόντους και 11 ριμπάουντ. 18 πόντους και 15 ριμπαόυντ πρόσθεσε ο Χάσαν Ουάιτσαϊντ. 20 είχαν Κέμπα Ουόκερ και Φρανκ Καμίνσκι για τους γηπεδούχους.

Τα 12λεπτα: 18-29, 43-43, 58-61, 85-91