Ράπτορς: Πέρασαν από τη Νέα Ορλεάνη με Λέοναρντ και τριπλ νταμπλ του Λάουρι (Video)

2019-03-09T09:31:11+00:00 2019-03-09T09:31:11+00:00.

09/Mar/19 09:31

Ο Καουάι Λέοναρντ “πυροβόλησε” με 31 πόντους τους Πέλικανς και ο Κάιλ Λάουρι πέτυχε τριπλ νταμπλ με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ και 12 ασίστ και οι Ράπτορς πέρασαν εύκολα με 127-104 από τη Νέα Ορλεάνη.

Η νίκη αυτή κράτησε το Τορόντο με 2,5 ματς απόσταση πίσω από τους Μπακς και με 16 αγώνες να απομένουν ελπίζουν πως αυτοί θα πάρουν το απόλυτο αβαντάζ έδρας στην Ανατολή. Ίσως και στο ΝΒΑ συνολικά.

Οι Πέλικανς έπαιξαν χωρίς τα 22-23 λεπτά του Άντονι Ντέιβις και με -20 στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στους πληρέστερους Ράπτορς που άλλωστε έχουν στόχο και παίζουν πιο αποφασισμένα.

Ο Φρεντ Τζάκσον ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων με 20 πόντους αλλά με 1/9 τρίποντα, ενώ ο Τζούλιους Ραντλ πρόσθεσε 18 κι ο Τσικ Ντιαλό 16 με 12 ριμπάουντ.