Ασταμάτητοι οι Πίστονς, κέρδισαν ξανά τους Μπουλς! (videos)

2019-03-10T19:32:44+00:00 2019-03-10T19:48:50+00:00.

10/Mar/19 19:32

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται οι Ντιτρόιτ Πίστονς, κερδίζοντας για δεύτερη συνεχόμενη φορά τους Σικάγο Μπουλς με 131-108 εντός έδρας, φτάνοντας τις 5 συνεχόμενες νίκες.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, αφού οι αδιάφοροι βαθμολογικά Μπουλς ήταν κοντά στο σκορ και πίεζαν τους Πίστονς (61-55 ημίχρονο).

Στην τρίτη περίοδο όμως, όλα ουσιαστικά τελείωσαν με τους παίκτες του Ντουέιν Κέισι να παίζουν σχεδόν… τέλεια στην επίθεση, σκοράροντας 42 πόντους και ανεβάζοντας το προβάδισμα τους στο +23 (103-80).

Στο τέλος, η διαφορά ήταν συνεχώς πάνω από τους 20 πόντους και οι γηπεδούχοι, πανηγύρισαν την νίκη με 131-108 φτάνοντας το νικηφόρο σερί τους στα 5 ματς και παράλληλα, τις 8 νίκες στους 9 τελευταίους αγώνες!

Κορυφαίοι για το Ντιτρόιτ ήταν, ο Μπλέικ Γκρίφιν με 28 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ο Ρέτζι Τζάκσον με 21 πόντους και 6 ασίστ και ο Γκάλογουεϊ με 21 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Από τους Σικάγο Μπουλς, που γνώρισαν για δεύτερη σερί αγωνιστική ημέρα ήττα από τους Πίστονς, ξεχώρισαν ο Σέλντεν με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Μάρκανεν με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ.

Πλέον οι Ντιτρόιτ Πίστονς έχουν ρεκόρ 34-31 και βρίσκονται στην 6η θέση της Ανατολής και έχουν πρωταρχικό στόχο, να “κλειδώσουν” την είσοδο τους τα playoffs.