ΝΒΑ: Οι Μπλέιζερς σταμάτησαν τους Κλίπερς με σούπερ σταρ τον Μακόλουμ! (video)

2019-03-13T09:11:55+00:00 2019-03-13T09:11:55+00:00.

13/Mar/19 09:11

Βλέπεις το τελικό 125-104 των Μπλέιζερς με τους Κλίπερς και λες έγινε περίπατος. Και όντως έτσι συνέβη, αλλά πρέπει να μάθεις πως οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 40-20 στην τελευταία περίοδο και ο Σι Τζέι Μακόλουμ πέτυχε τους 23 από τους 35 πόντους του σε αυτό το διάστημα! Μυθικός…

Ο χαρισματικός γκαρντ του Πόρτλαντ “εκτέλεσε” τους φορμαρισμένους Κλίπερς στο τέταρτο 12λεπτο, μετρώντας συνολικά 35 πόντους με 6/11, αλλά η εμφάνιση του στο συγκεκριμένο διάστημα ήταν μία από τις καλύτερες που έχουμε δει φέτος στο ΝΒΑ!

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ πρόσθεσε 20 με 12 ασίστ κι ο Γιουσούφ Νούρκιτς άλλους τόσους με μία ντουζίνα ριμπάουντ στο ενεργητικό του. Χάρη σε αυτή τη νίκη οι Μπλέιζερς παρέμειναν μόλις μισό ματς πίσω από τους τέταρτους Θάντερ 1,5 από τους τρίτους Ρόκετς.

Πρώτος σκόρερ των Κλίπερς ήταν ο Μόντρεζλ Χάρελ και 19 ο Λου Ουίλιαμς αλλά με μόλις 5/16 εύστοχα σουτ.