Μπακς: Ιστορική επιστροφή από το -20 με συγκλονιστικό Γιάννη! (Video)

2019-03-16T06:57:40+00:00 2019-03-16T06:57:40+00:00.

16/Mar/19 06:57

Η πρώτη θέση τους ανήκει. Γιατί πολύ απλά ο Γιάννης και οι Μπακς μπορούν και τη θέλουν πολύ…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν συγκλονιστικός και οδήγησε το Μιλγουόκι σε ένα από τα μεγαλύτερα δεύτερα ημίχρονα της ιστορίας, ανατρέποντας διαφορά 20 πόντων από το ημίχρονο και νικώντας τελικά και με +15 (113-98)!!!

Χάρη σε αυτό το “comeback” οι Μπακς ισοφάρισαν την ιστορικά μοναδική τους ανατροπή από το -20 στο δεύτερο ημίχρονο, την οποία είχαν πετύχει στις 18 Φεβρουαρίου του 1977 κατά των Νικς! Μετρούσαν ρεκόρ 1-100 και 0-77 εκτός έδρας!

Ο Γιάννης άγγιξε το τριπλ νταμπλ με τρομερά νούμερα (33π., 16ριμπ., 9ασ., 2κλ., 3μπλ.!) και πλέον οι Μπακς έχουν πλεονέκτημα τριών νικών από τους Ράπτορς για την πρώτη θέση σε ολόκληρο το ΝΒΑ με 13 ματς να απομένουν!

Ο Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 21 πόντους, ο Έρικ Μπλέντσο 17 κι ο Ιλιασόβα 15, αλλά οι Μπακς έχασαν με τραυματισμό τον Μάλκολμ Μπόγκντον που έπαιξε μόλις 7 λεπτά.

Κορυφαίος των Χιτ ήταν ο Τζάστις Ουίνλσοου με 20 πόντους και πλέον κρατάνε την 8η θέση με μόλις μία νίκη απόσταση από τους Μάτζικ.