Ουόριορς ήταν οι… Μάβερικς, μεγάλη εμφάνιση από τον θρύλο Νοβίτσκι! (videos)

2019-03-24T07:17:08+00:00 2019-03-24T09:23:32+00:00.

24/Mar/19 07:17

ΜΑΓΙΚΗ εμφάνιση και νίκη των Μάβερικς μέσα στο ”σπίτι” των Ουόριορς!

Ποιος το περίμενε; Οι Ντάλας Μάβερικς ντύθηκαν… Ουόριορς και διέλυσαν τους πρωταθλητές μέσα στο Όουκλαντ με 126-91!!!

Η βραδιά ήταν τέλεια για τους ”Μαβς”, καθώς είδαν τον νυν ηγέτη τους, αλλά και τον επόμενο, να κάνουν φανταστικά πράγματα στο παρκέ και να φτάνουν σε μία από τις μεγαλύτερες νίκες της σεζόν!

Για την έκβαση του αγώνα, δεν υπάρχουν πολλά να γράψουμε. Από το πρώτο κιόλας 12λεπτο, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πως δεν χάνουν! 46-74 στο σκορ του ημιχρόνου και… πάρτι μέχρι τέλους!

Αυτό που ίσως ”κλέβει” τη παράσταση είναι η κορυφαία για φέτος εμφάνιση του Ντιρκ Νιβίτσκι. Ο Γερμανός θρύλος μέτρησε 21 πόντους και στο φινάλε γνώρισε την αποθέωση από το κοινό!

Από κοντά και ο ”διάδοχός” του, Λούκα Ντόντσιτς με το 6ο τριπλ νταμπλ της καριέρας του: 23 πόντοι, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ από τον Σλοβένο αστέρα!

Από την κάκιστη εμφάνιση του Γκόλντεν Στέιτ, διασώθηκαν με 25 και 19 οι Κέβιν Ντουράντ και ΝτεΜάρκους Κάζινς αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 22-37, 46-74, 70-108, 91-126