NBA: Νίκη ελπίδας για Χόρνετς, διέλυσαν τους Μπουλς οι Τζαζ (videos)

2019-03-24T09:58:28+00:00 2019-03-24T10:06:32+00:00.

24/Mar/19 09:58

Μεγάλη νίκη για τους Χόρνετς επί των Σέλτικς, την ώρα που οι Τζαζ δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στους Μπουλς.

Με μία εξαιρετική τέταρτη περίοδο, οι Χόρνετς προστάτεψαν την έδρα τους, κερδίζοντας με 124-117 τους Σέλτικς. Έτσι, διατήρησαν τις πιθανότητές τους για πρόκριση στα playoffs (33-39), την ώρα που η ομάδα της Βοστώνης έμεινε πέμπτη με 43-30.

Το επιμέρους 35-19 στα τελευταία 12 λεπτά ήταν το στοιχείο που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους. Αυτό, αλλά και οι 36 πόντοι, 11 ριμπάουντ και 9 ασίστ του Κέμπα Ουόκερ, την ώρα που ο Κάιρι Ίρβινγκ είχε 31-7-6!

Τα 12λεπτα: 29-36, 63-64, 89-98, 124-117

Διέλυσαν τους Μπουλς οι Τζαζ

Κανένα πρόβλημα στο Σικάγο για τους Τζαζ. Η ομάδα τη Γιούτα κέρδισε με συνοπτικές διαδικασίες τους Μπουλς (114-83) και είναι 6η στη Δύση με 43-40.

Για το ματς, δεν χρειάζεται να γράψουμε πολλά. Το σκορ του ημιχρόνου τα λέει όλα (36-70), όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης! Κορυφαίος για τους νικητές ο Ρούντι Γκομπέρ με 21 πόντους, 14 ριμπάουντ και 4 μπλοκς, με τον Λάουρι Μαρκάνεν να έχει 18 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα 12λεπτα: 18-33, 36-70, 61-91, 83-114