NBA: Νίκησαν και ελπίζουν οι Χόρνετς, κανένα πρόβλημα για Ράπτορς (vids)

2019-03-27T10:22:37+00:00 2019-03-27T10:24:01+00:00.

27/Mar/19 10:22

Σημαντική νίκη για τους Χόρνετς επί των Σπερς, την ώρα που οι Ράπτορς κέρδισαν εύκολα τους Μπουλς.

Όσο κερδίσουν, ελπίζουν οι Χόρνετς! Η ομάδα της Σάρλοτ κέρδισε εντός έδρας τους Σπερς με 125-116 και με ρεκόρ 35-39 θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους την 8η θέση της Ανατολής. Όσο για τα ”Σπιρούνια”, μετρούν πλέον 43-32 και συνεχίζουν σε ρυθμούς playoffs.

Οι νικητές χρειάστηκαν το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης για να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα, με το επιμέρους σκορ στο διάστημα αυτό να είναι 19-10. Ο Κέμπα Ουόκερ με 38 πόντους, 11 ασίστ και 9 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος για τους Χόρνετς, με τους ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν και ΛαΜάρκους Όλντριτζ με 30 και 20 αντίστοιχα να ξεχωρίζουν για τους Σπερς.

Τα 12λεπτα: 29-23, 55-59, 82-80, 106-106, 125-116

Ακάθεκτοι οι Ράπτορς

Kανένα πρόβλημα για τους Ράπτορς στο Τορόντο με αντίπαλο τους Μπουλς. Το τελικό 112-103 έδωσε ακόμα μία νίκη στους δεύτερους της Ανατολής (52-23), με την ομάδα του Σικάγο να γνωρίζει την 54η ήττα της σε 75 φετινά ματς.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους, προκειμένου να ”καθαρίσουν” το ματς. Πρώτος σκόρερ με 20 πόντους ο Νόρμαν Πάουελ, με τον Σερζ Ιμπάκα να έχει 16.

Τα 12λεπτα: 26-18, 56-41, 85-72, 112-103