Ουόριορς: Άνετο 1-0 επί των Κλίπερς! (videos)

2019-04-14T07:15:27+00:00 2019-04-14T07:25:27+00:00.

14/Apr/19 07:15

Οι Ουόριορς έκαναν εύκολα το 1-0 απέναντι στους Κλίπερς, με τον Στεφ Κάρι να είνια ασταμάτητος!

Οι πρωταθλητές έπαιξαν σαν… πρωταθλητές και έκαναν εύκολα το 1-0 στη σειρά με τους Κλίπερς! Οι Ουόριορς δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του Λος Άντζελες και πήραν το προβάδισμα μετά το τελκό 121-104!

Από τη πρώτη περίοδο, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ και στο ημίχρονο κιόλας, η διαφορά είχε φτάσει τους 13 (69-56)! Τίποτα δεν μπόρεσε να αλλάξει στο δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν σε κανένα σημείο να μπουν και πάλι στο ματς.

Φοβερός ο Στεφ Κάρι με 38 πόντους, 15 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο οποίος μάλιστα με 8/12 τρίποντα, έγινε ο παίκτης με τα περισσότερα τρίποντα στα playoffs! Ακολούθησε με 23 πόντους ο Κέβιν Ντουράντ, ενώ οι Μοντρέζλ Χάρελ και Λου Ουίλιαμς με 26 και 25 αντίστοιχα, προσπάθησαν από πλευράς Κλίπερς, δίχως όμως αποτέλεσμα.

Το Game 2 είναι προγραμματισμένο για τις 16 Απριλίου (05:30) και πάλι στο Όουκλαντ.

Τα 12λεπτα: 36-27, 69-56, 98-79, 121-104