Σπερς: Άλωσαν το Ντένβερ και έκαναν το 1-0! (videos)

2019-04-14T08:19:38+00:00 2019-04-14T08:21:34+00:00.

14/Apr/19 08:19

Οι Σπερς έστειλαν ένα ηχηρό μήνυμα στους Νάγκετς, κάνοντας το 1-0 μέσα στο Ντένβερ!

Οι Νάγκετς έκαναν μία φανταστική κανονική περίοδο, όμως τα playoffs είναι μία άλλη υπόθεση!

Και αυτό το κατάλαβαν πολύ καλά, μετά το 96-101 των Σπερς μέσα στο Ντένβερ, αποτέλεσμα το οποίο δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Σαν Αντόνιο, ενόψει και του Game 2 στις 17 Απριλίου (04:00)! Μάλιστα, αυτό το αποτέλεσμα ήταν ιστορικό για το ΝΒΑ, με τον Γκρεγκ Πόποβιτς να γίνεται ο κορυφαίος προπονητής στα χρονικά της λίγκας με 1.413 νίκες!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον ελέγχο του ματς στο μεγαλύτερο σημείο του, αλλά κυρίως στη τέταρτη περίοδο. Δεν έχασαν δευτερόλεπτο το πρβάδισμα, ενώ όταν οι Νάγκετς μείωσαν σε 96-97 στο -1:30′, οι Σπερς έκαναν ένα 4-0 και εξασφάλισαν τη νίκη!

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν ξεχώρισε για τους νικητές με 18 πόντους, 12 ριμπάουντ και 6 ασίστ, με τους Ντέρικ Ουάιτ (16 πόντοι-5 ασίστ), ΛαΜάρκους Όλντριτζ (15 πόντοι-8 ριμπάουντ) και Μπριν Φορμπς (15 πόντοι-5 ριμπάουντ) να ακολουθούν!

Πρώτος σκόρερ των Νάγκετς με 20 πόντους ο Γκάρι Χάρις, με τον Νίκολα Γιόκιτς να πετυχαίνει τριπλ νταμπλ με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ!

Τα 12λεπτα: 20-25, 51-59, 68-72, 96-104