Σίξερς: Απάντησαν ηχηρά με διπλό ρεκόρ διαλύοντας τους Νετς! (Video)

2019-04-16T05:38:19+00:00 2019-04-16T05:38:19+00:00.

16/Apr/19 05:38

Αχώνευτη ήταν η ήττα για τους Σίξερς στο εναρκτήριο ματς με τους Νετς στα φετινά πλέι οφ. Απάντησαν ηχηρά, πετυχαίνοντας διπλό ρεκόρ στο δεύτερο παιχνίδι, συντρίβοντας τους Νετς με 145-123!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Μπεν Σίμονς πέτυχε τριπλ νταμπλ με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 12 ασίστ κι ο Τζοέλ Εμπίντ πρόσθεσε ακόμα ένα νταμπλ νταμπλ στη συλλογή του με 23 πόντους και 10 “σκουπίδια” σε μόλις 21 λεπτά παρουσίας του και οι Σίξερς έκαναν το 1-1 στηριζόμενοι στην απίθανη τρίτη περίοδο τους.

Σε αυτό το διάστημα πέτυχαν επί μέρους σκορ με 51-23, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ πόντων στην ιστορία των πλέι οφ του ΝΒΑ για ένα 12λεπτο!
Παράλληλα με τους 145 πόντους που πέτυχε η Φιλαδέλφεια έσπασε το δικό της ρεκόρ στην “postseason” το οποίο κρατούσε από τις 14 Απριλίου του 1967 (141 πόντοι και μάλιστα στην παράταση), 51 χρόνια πίσω δηλαδή απέναντι στο Σαν Φρανσίσκο.

Ο Τομπάιας Χάρις πρόσθεσε 19, ο Τζέι Τζέι Ρέντικ 17 πόντους ενώ 16 πέτυχε ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς με 8/14 σουτ και οκτώ ριμπάουντ σε 18 λεπτά από τον πάγκο!

Η σειρά μεταφέρεται τώρα στο Μπρούκλιν με τους Νετς να έχουν το αβαντάζ έδρας στα χέρια τους. Μπορούν άραγε να το κρατήσουν και να ολοκληρώσουν την έκπληξη;
Κορυφαίος τους σκόρερ ήταν ο Σπένσερ Ντινγούιντι που πέτυχε 19 πόντους ενώ στους 16 έμεινε ο Ντ’Άντζελο Ράσελ…

Δείτε τι έγινε στην τρίτη περίοδο όπου τα πάντα κρίθηκαν …