Νίκολα Γιόκιτς: Άγγιξε το τριπλ νταμπλ στην πρώτη νίκη καριέρας σε πλέι οφ! (Video)

2019-04-17T10:59:59+00:00 2019-04-17T10:59:59+00:00.

17/Apr/19 10:59

Ο Νίκολα Γιόκιτς έχει λαμπρόν παρόν και σπουδαίο μέλλον στο ΝΒΑ, αλλά μόλις τα ξημερώματα πέτυχε την πρώτη νίκη καριέρας του στα πλέι οφ!

Έπρεπε να περάσουν τέσσερις κανονικές περίοδοι για να φτάσει ο Γιόκιτς στην postseason και χάνοντας το πρώτο ματς στα πλέι οφ από τους Σπερς, έπρεπε να απαντήσει αυτός κι οι Νάγκετς.

Το πέτυχαν. Ο Σέρβος σέντερ μάλιστα άγγιξε το τριπλ νταμπλ σε αυτήν την πρώτη του νίκη, μετρώντας 21 πόντους με 7/12 σουτ (2/3 τρίποντα, 5/6 βολές), 13 ριμπάουντ αλλά και οκτώ τελικές πάσες στο ενεργητικό του σε 39 λεπτά συμμετοχής.

Απολαύστε τις προσπάθειες του Γιόκιτς που θέλει να οδηγήσει τους Νάγκετς στο δεύτερο γύρο των πλέι οφ της δυτικής περιφέρειας του ΝΒΑ όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ΜπλέιζερςΘάντερ (2-0 ως τώρα)…