Σάρωσαν οι Ρόκετς: Μέγας είσαι Χάρντεν μου και θαυμαστά τα έργα σου (Video)

2019-04-18T06:24:33+00:00 2019-04-18T07:00:08+00:00.

18/Apr/19 06:24

Τον… ασταμάτητο έχει ο Τζέιμς Χάρντεν και στα πλέι οφ! Ο “μουσάτος” πέτυχε το τρίτο τριπλ νταμπλ καριέρας στα πλέι οφ και οδήγησε τους Ρόκετς σε νέο θρίαμβο επί των ανήμπορων να αντιδράσουν ως τώρα στη σειρά, Γιούτα Τζαζ!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι Ρόκετς επικράτησαν με 118-98 και έκαναν χωρίς άγχος το 2-0 με τον Χάρντεν να πετυχαίνει 32 πόντους με 6/13 τρίποντα, ενώ πρόσθεσε 13 ριμπάουντ και δέκα τελικές πάσες σε 33 λεπτά!

Το Χιούστον “καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο για να μην πούμε από την αρχική περίοδο! Ξεκίνησαν το ματς με ένα σκορ 39-19 στο πρώτο 12λεπτο και στο ημίχρονο είχε φτάσει η διαφορά στους 26 πόντους!
Θα πει κανείς και οι Ουόριορς έτσι και παραπάνω είχαν ξεφύγει, αλλά οι Ρόκετς δεν είχαν καμία τέτοια δυσκολία ενώ και οι Τζαζ δεν θύμισαν… Κλίπερς. Γενικά δεν θυμίζουν την ομάδα που στο τελευταίο μισό της σεζόν έκανε εξαιρετική πορεία.

Ο Κρις Πολ πρόσθεσε 17 πόντους, ενώ από 16 είχαν ο Έρικ Γκόρντον κι ο Πι Τζέι Τάκερ (4/7τριπ.).
Πρώτος σκόρερ των Τζαζ ήταν ο Ρίκι Ρούμπιο με 17 πόντους, όσους έβαλε και ο Ρόις Ο’Νιλ ερχόμενος από τον πάγκο, ενώ ο Ντόνοβαν Μίτσελ τα “έσπασε” μένοντας στους 11 πόντους με 5/19 σουτ.