Σίξερς: Ποδοπάτησαν τους Νετς, πρόκριση και ραντεβού στο Τορόντο! (Video)

2019-04-24T06:35:53+00:00 2019-04-24T06:35:53+00:00.

24/Apr/19 06:35

Σαν καμπανάκι χτύπησε στους Σίξερς η ήττα στο πρώτο παιχνίδι με τους Νετς. Από εκείνο το σημείο και μετά ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι της σειράς, τελειώνοντας την με 4-1 χάρη στη θριαμβευτική νίκη με 122-100 στο πέμπτο παιχνίδι!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Έτσι θα είναι πιστοί στο μεγάλο τους ραντεβού με τους Ράπτορς που έχουν μεν το αβαντάζ, αλλά και οι Σίξερς δείχνουν ικανοί να το ανατρέψουν και να πάνε αυτοί στον τελικό.

Από τα πρώτα δευτερόλεπτα η Φιλαδέλφεια έδειξε μπροστά στο κοινό της ποιος είναι το αφεντικό. Προηγήθηκε με 12-0, 23-2 και 32-13 στο 12λεπτο, με τους Εμπίντ, Σίμονς, Μπάτλερ και Χάρις να είναι ασταμάτητοι! Είναι χαρακτηριστικό πως το σκορ στο ημίχρονο ήταν 60-31 και από εκεί δεν υπήρχε επιστροφή για το Μπρούκλιν.

Ο κόουτς Μπράουν δεν χρειάστηκε έτσι να βάλει για πολύ ώρα τους βασικούς τους. Ο Τζοέλ Εμπίντ πέτυχε 23 πόντους και 13 ριμπάουντ σε μόλις 20 λεπτά συμμετοχής (!), ο Σίμονς μέτρησε 13 σε 27′, ο Χάρις 12 στον ίδιο χρόνο και ο Ρέντικ 11 σε 26′.

Ο Ρόντα Χόλις Τζέφερσον με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των Νετς, ενώ καταποντίστηκε ο Ράσελ που έμεινε στους οκτώ πόντους με 3/16 σουτ.