“DAME TIΜΕ”: Eπικός Λίλαρντ από τα 11 μέτρα έστειλε σπίτι του τον Ράσελ και τους Θάντερ!!! (Video)

2019-04-24T07:49:42+00:00 2019-04-24T09:44:27+00:00.

24/Apr/19 07:49

Είχε 47 πόντους ως το 47.59”. Έσπασε όλα τα ρεκόρ των Μπλέιζερς στα πλέι οφ. Το καλύτερο όμως το κρατούσε για το τέλος…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο επικός Ντάμιαν Λίλαρντ εκτόξευσε “βόμβα” από τα 11 μέτρα στην εκπνοή του τρομερού πέμπτου αγώνα ΜπλέιζερςΘάντερ και βρίσκοντας στόχο στην εκπνοή, έστειλε με 118-115 τους Θάντερ και τον Ράσελ Ουέστμπρουκ σπίτι τους από νωρίς με σκορ 4-1!!!

Το τι επακολούθησε δεν περιγράφεται. Χωρίς δεύτερη κουβέντα δείτε το βίντεο και συνεχίζουμε:

Κι από άλλη λήψη όταν αποχαιρετάει τους Θάντερ…

To ωραίο της υπόθεσης είναι άλλο: οι Θάντερ κατάφεραν να προσπεράσουν τους 34 πόντους του Λίλαρντ στο πρώτο ημίχρονο, αριθμός ρεκόρ στα πλέι οφ για τους Μπλέιζερς όπως και οι 50 πόντοι που πέτυχε (10/18 τρίποντα) και με τριπλ νταμπλ του Ράσελ Ουέστμπρουκ (29π., 11ριμπ., 14ασ.) βρέθηκαν μπροστά με 113-105 τέσσερα λεπτά πριν το τέλος!

Έκαναν όμως να σκοράρουν παραπάνω από τρία λεπτά! Οι Μπλέιζερς ισοφάρισαν με τον Μακόλουμ (17π.), ο φοβερός Πολ Τζορτζ (36π. με 14/20 σουτ) έδωσε το προβάδισμα, αλλά ο Λίλαρντ ισοφάρισε με ένα απίθανο ανάποδο λέι απ 32” πριν το φινάλε.
Ο Ουέστμπρουκ πήρε την κρίσιμη επίθεση, αλλά αστόχησε σε ακόμα ένα κρίσιμο σουτ στην καριέρα του και μετά έγινε ότι έγινε με τον Λίλαρντ…