Ουόριορς: “Τρώνε” +100 σε τρεις περιόδους; Γράφουν… ήττα!

2019-04-25T07:48:51+00:00 2019-04-25T07:48:51+00:00.

25/Apr/19 07:48

Οι Ουόριορς είναι συνήθως η ομάδα που “φορτώνει” κατοστάρες τους αντιπάλους της πριν μπει η τέταρτη περίοδος. Όταν συμβαίνει το αντίθετο όμως; Γράφουν… ήττα.

Οι Κλίπερς έφτασαν τους +100 πόντους (104-94) στο τέλος του τρίτου 12λεπτου και έφτασαν στη νίκη μέσα στην “Όρακλ Αρίνα”, επιβεβαιώνοντας το αρνητικό αυτό στατιστικό για τους Ουόριορς επί εποχής Στιβ Κερ στον πάγκο τους.

Και δεν μιλάμε για ένα συχνό φαινόμενο. Μόλις άλλες δύο φορές σε αυτό το διάστημα είδαν οι Ουόριορς στο ταμπλό ένα τριψήφιο εις βάρος τους νούμερο μετά τις τρεις πρώτες περιόδους και σε όλες έχασαν!

Το κακό τρίτωσε απέναντι στους Κλίπερς, παρότι οι πρωταθλητές ανέτρεψαν το -10 και πέρασαν μπροστά περίπου τρία λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα. Δεν ήταν αρκετό για να σπάσουν την παράδοση αυτή…