Γιάννης: 39 πόντοι, 16 ριμπάουντ… μία μυθική εμφάνιση! (Video)

2019-05-07T06:06:24+00:00 2019-05-07T06:06:24+00:00.

07/May/19 06:06

Ήταν μία μυθική εμφάνιση. Ίσως τα λόγια να μην μπορούν να περιγράψουν πως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο “εκτέλεσε” τους Σέλτικς και με το καλύτερο του παιχνίδι στη σειρά, έφερε τους Μπακς μία ανάσα από την πρόκριση στον τελικό της Ανατολής!

Πραγματικά ήταν ασταμάτητος. Κυρίως μάλιστα στο τελευταίο, κρίσιμο 12λεπτο όταν οι Σέλτικς προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Αλλά εις μάτην.

Ο Γιάννης πέτυχε τους 17 από τους 39 πόντους τους σε αυτό το διάστημα, καταστρέφοντας κάθε άμυνα που εφάρμοσε ο Μπραντ Στίβενς. Από αλλαγές μαρκαρισμάτων, ζώνες, τα πάντα.

Είχε 15/22 σουτ (2/5 τρίποντα) και 7/10 βολές, ενώ πρόσθεσε 16 ριμπάουντ. Επιδόσεις που αμφότερες αποτελούν προσωπικά του ρεκόρ στη συγκεκριμένη σειρά και μάλιστα σε Game4 για το 3-1!

Τα κατάφερε σε μόλις 34 λεπτά συμμετοχής, αφού έμεινε αρκετή ώρα στον πάγκο για να προστατευτεί από τα φάουλ που φορτώθηκε (4) στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου…