“Εξωγήινος” Κάρι: Πέτυχε όλους τους πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο, 23 στην τέταρτη περίοδο!!! (Video)

2019-05-11T07:10:08+00:00 2019-05-11T07:10:58+00:00.

11/May/19 07:10

Έμεινε άποντος στο πρώτο ημίχρονο για πρώτη φορά στην καριέρα του στα πλέι οφ σε 102 αγώνες! Είχε μόλις 10 στα τρία πρώτα 12λεπτα. Τέλειωσε με… 33!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο “εξωγήινος” Στεφ Κάρι απέδειξε για πολλοστή φορά από τι μπασκετική πάστα είναι καμωμένος, οδηγώντας τους Ουόριορς σε μία πανάξια νίκη (118-113) και πρόκριση επί των Ρόκετς.

Χωρίς τον Κέβιν Ντουράντ ήταν σαν να έβλεπες τους παλιούς Ουόριορς (πριν το 2017) να αγωνίζονται και να κυριαρχούν.

Ο Κάρι τέλειωσε το ματς με 9/20, με 4/11 τρίποντα και 11/11 βολές, καταφέροντας να βάλει τους περισσότερους πόντους του σε ένα ημίχρονο στα πλέι οφ και τους πιο πολλούς σε 20 σεζόν από οποιονδήποτε παίκτη σε δεύτερο ημίχρονο αφού πρώτα έμεινε άποντος στο πρώτο!!!

Απολαύστε τον Στεφ Κάρι σε μία μοναδική παράσταση νίκης και πρόκρισης στους τελικούς της Δύσης, για πέμπτη σερί φορά…