Κάρι: Τέλος το “τρελό” σερί από τη γραμμή των βολών!

2019-05-21T08:50:10+00:00 2019-05-21T11:00:16+00:00.

21/May/19 08:50

Σερί ήταν και… πάει για τον Στεφ Κάρι! Ο αστέρας των Ουόριορς έχασε βολή σε τέταρτη περίοδο των playoffs, μετά από σχεδόν 4 χρόνια!

Πριν μερικές ημέρες, σάς είχαμε ενημερώσει για το ΤΡΕΛΟ σερί που ”τρέχει” ο Στεφ Κάρι, εδώ και σχεδόν μία τετραετία. Ο ηγέτης των πρωταθλητών, από τις 16/6/2015 δεν έχασε βολή σε τέταρτη περίοδο ή παράταση, σε αγώνες των playoffs!

Έφτασε τις 81 συνεχόμενες ελεύθερες βολές, όμως στο Game 4 επί των Μπλέιζερς, έμελλε να σταματήσει το σερί των 1.435 ημερών. Συγκεκριμένα, 9:25′ πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του ματς, ο Κάρι κέρδισε φάουλ σε προσπάθεια για τρίποντο. Αστόχησε όμως στη πρώτη και μαζί με τον πόντο, έχασε την ευκαιρία να αυξήσει περαιτέρω την τρομερή αυτή επίδοση!