ΝΒΑ: Δυνατοί οι Νικς κι ο Μπάρετ (Videos)

2019-10-08T06:47:25+00:00 2019-10-08T06:50:33+00:00.

08/Oct/19 06:47

Ιδανικό ντεμπούτο έκανε ο Αρ Τζέι Μπάρετ με τη φανέλα των Νικς.

Ο ρούκι φόργουορντ πέτυχε 17 πόντους, όσους κι ο Μάρκους Μόρις (σε ένα 12λεπτο!) κι οι Νικς πέτυχαν τη νίκη με 104-99 επί των Ουίζαρντς στο πρώτο τους παιχνίδι της preseaon.

Ο Μπάρετ βέβαια, έπαιξε 39 λεπτά, κάτι σπάνιο για φιλικό παιχνίδι, αλλά δείχνει και τις προθέσεις των Νικς για την αξιοποίηση και την επένδυση που έχουν κάνει. Είχε 17 πόντους με 6/13 σουτ και επτά ριμπάουντ, ενώ ο Μόρις τους έβαλε σε 19 λεπτά με 3/4 τρίποντα. Μετά αποβλήθηκε…

Με 16 πόντους τέλειωσε το ματς ο Ταζ Γκίμπσον και 11 μέτρησε ο Τζούλιους Ραντλ μαζί με επτά ριμπάουντ και επτά ασίστ. Πρώτος σκόρερ των “Μάγων” με 16 πόντους ήταν ο Μο Βάγκνερ.

Εύκολα οι Μάτζικ, γύρισε ο Φουλτζ

Σε άλλα φιλικά παιχνίδια, οι Μάτζικ δεν δυσκολεύτηκαν να νικήσουν με 115-91 τους Πίστονς με τον Άαρον Γκόρντον να ξεχωρίζει μετρώντας 25 πόντους σε 25 λεπτά! Ο εντυπωσιακός φόργουορντ είχε επίσης οκτώ ριμπάουντ, ενώ ο Τζόναθαν Άιζακ είχε 16 πόντους. Ο Νίκολα Βούτσεβιτς τέλειωσε το ματς με ένα “φτωχό” νταμπλ νταμπλ από 10 πόντους κι άλλα τόσα ριμπάουντ.

Ο Μαρκέλ Φουλτζ γύρισε στη δράση και είχε οκτώ πόντους και επτά ασίστ στο ενεργητικό του, ερχόμενος από τον πάγκο των Μάτζικ. Ο Κρίστιαν Γουντ ήταν πρώτος σκόρερ των Πίστονς με 19 πόντους.

Ο Ντέρικ Ρόουζ αγωνίστηκε για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό του Ντιτρόιτ παίζοντας 15 λεπτά και είχε 10 πόντους και τέσσερις ασίστ.