Βινς Κάρτερ: Σόου στη Νέα Υόρκη, νίκη οι Χοκς (Video)

2019-10-17T06:12:42+00:00 2019-10-17T06:12:42+00:00.

17/Oct/19 06:12

Ο Βινς Κάρτερ έκανε το δικό του σόου στη Νέα Υόρκη, οδηγώντας τους Χοκς στη νίκη με 100-96 επί των Νικς!

Ναι, ο 42χρονος Βινς Κάρτερ ήταν μαζί με τον Τρέι Γιανγκ (τα μισά του χρόνια έχει) οι μεγάλοι πρωταγωνιστές της επιτυχίας των Χοκς επί τρων Νικς, την πρώτη τους σε αυτήν την preseason του ΝΒΑ.

Δεν είναι μόνο ότι ο Κάρτερ πέτυχε 17 πόντους με 5/10 εύστοχα τρίποντα (6/11 σουτ) σε 23 λεπτά, αλλά και το γεγονός ότι πέτυχε το καθοριστικό σουτ που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του λίγο πριν μπει το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ο Τρέι Γιανγκ ήταν ο κορυφαίος των Χοκς με 23 πόντους και εννιά ασίστ, αλλά η εμφάνιση του Κάρτερ τον επισκίασε, κερδίζοντας μάλιστα και το χειροκρότημα στο “Μάντισον Σκουέαρ Γκάρντεν”.

Ο Τζούλιους Ραντλ με 20 πόντους και οκτώ ριμπάουντ ήταν ό,τι καλύτερο είχε να εμφανίσει η Νέα Υόρκη ενώ 16 πέτυχε ο Μπόμπι Πόρτις. Καλή “ολ αράουντ” εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αρ Τζέι Μπάρετ με 12 πόντους, επτά ριμπάουντ και έξι ασίστ σε 39 λεπτά συμμετοχής.