Ρόκετς: 44αρης ο Χάρντεν, χτύπησε ο Ουέστμπρουκ (Video)

2019-10-19T06:55:13+00:00 2019-10-19T06:55:13+00:00.

19/Oct/19 06:55

harden_westbrook

O Τζέιμς Χάρντεν τέλειωσε την preseason με… 44αρα, αλλά είδε το φίλο και συμπαίκτη του, Ράσελ Ουέστμπρουκ, να αποχωρεί λίγο πριν το τέλος του αγώνα με τραυματισμό…

Ο “μουσάτος” ήταν απίθανος κατά των Χιτ στη νίκη των Ρόκετς με 144-133, σημειώνοντας 44 πόντους (18 στην τρίτη περίοδο) με 12/26 σουτ από τα οποία τα 8/16 ήταν τρίποντα (12/13 βολές)!

Πρόσθεσε δε, επτά ασίστ, πέντε κλεψίματα και πέντε ριμπάουντ ενώ τέλειωσε την περίοδο των φιλικών προετοιμασίας με 31,5 πόντους μέσο όρο!

Η εμφάνιση του όμως συνοδεύτηκε από ανησυχία καθώς ο Ουέστμπρουκ χτύπησε σε δάκτυλα του δεξιού του χεριού (γύρισαν) και έφυγε τρέχοντας για τα αποδυτήρια με εμφανή τα σημάδια του πόνου στο πρόσωπο του.

Ο Μάικ Ντ’Αντόνι είπε αργότερα πως δεν έχει κάτι σοβαρό, αλλά σίγουρα προκλήθηκε ανησυχία λίγες μέρες πριν την έναρξη της σεζόν. Θυμίζουμε πως οι Ρόκετς ανοίγουν την κανονική περίοδο με αντιπάλους τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο “Ρας” μέτρησε 16 πόντους (6/13 σουτ) και τέσσερις ασίστ σε 26 λεπτά, ενώ ο Κλιντ Καπέλα τέλειωσε το ματς με νταμπλ νταμπλ 20 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Όλα αυτά επισκίασαν – κι είναι κρίμα- την απίθανη εμφάνιση του ρούκι Κέντρικ Ναν των Χιτ που πέτυχε – κρατηθείτε- 40 πόντους! Έπαιξε 40 λεπτά ως βασικός (έξω ο Τζίμι Μπάτλερ) κι είχε 6/10 τρίποντα και 15/27 σουτ εντός πεδιάς…