Κλίπερς: Τρομακτική εμφάνιση στο νέο “σπίτι” των Ουόριορς! (vids)

2019-10-25T07:31:35+00:00 2019-10-25T09:44:40+00:00.

25/Oct/19 07:31

Νέα νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο κόντρα στους Ουόριορς για τους Κλίπερς, στο νεοσύστατο γήπεδο των ”Πολεμιστών”!

Καθόλου ιδανική η πρεμιέρα των Ουόριορς στο νέο ”Chase Center”. Οι Κλίπερς ήταν τουλάχιστον ένα επίπεδο ανώτεροι και με το τελικό 141-122, έκαναν το ”2 στα 2”, έχοντας κάνει τρομερή εκκίνηση κόντρα σε Λέικερς και Ουόριορς!

Οι γηπεδούχοι είδαν τον Ντρέιμοντ Γκριν να παίζει για 28′, καθώς ένα πρόβλημα στον δεξί αγκώνα τον ανάγκασε να αποχωρήσει πρόωρα, με τον έλεγχο του ματς να χάνεται οριστικά στη τρίτη περίοδο, όταν το 54-65 του ημιχρόνου έγινε σε εκείνο το διάστημα 87-111!

Όλα αυτά με τον Καουάι Λέοναρντ να μετράει 21 πόντους, 9 ασίστ και 6 ριμπάουντ σε μόλις 21′, με τον Λου Ουίλιαμς να είναι πρώτος σκόρερ με 22 πόντους και 8 ασίστ. Στους 20 και ο Πάτρικ Πάτερσον.

Για τους ”Πολεμιστές”, προσπάθησαν οι Στεφ Κάρι και Ντ’ Άντζελο Ράσελ με 23 πόντους-4 ασίστ και 20 πόντους-8 ασίστ αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 29-35, 54-65, 87-111, 122-141