Τίμπεργουλφς: Τρομάζει ο… σουτέρ Καρλ Άντονι Τάουνς! (Video)

2019-10-26T10:11:14+00:00 2019-10-26T10:11:14+00:00.

26/Oct/19 10:11

Ο Καρλ Άντονι Τάουνς ξεκίνησε εντυπωσιακά τη σεζόν και …τρομάζει με τη φοβερή του ευστοχία έξω από τη γραμμή των τριών πόντων.

Ο σέντερ των Τίμπεργουλφς οδήγησε την ομάδα στο 2/2 περνώντας μαρς από τη Σάρλοτ με 121-99 (είχε προηγηθεί η νίκη επί των Νετς στο Μπρούκλιν) πετυχαίνοντας 37 πόντους – 36 είχε στην πρεμιέρα- με 4/7 τρίποντα, 15 ριμπάουντ, τέσσερα κλεψίματα και οκτώ ασίστ σε μόλις 28 λεπτά αγωνιστικής δράσης!!! Τι λες τώρα…

Ο Τάουνς είχε μόλις 7/13 βολές και συνολικά όμως 13/18 σουτ! Όσο έπαιζε η ομάδα του είχε θετικό πρόσημο 25 πόντων. Ηγέτης με τα όλα του.

Σε δύο ματς ως τώρα για την αήττητη Μινεσότα, ο Κάρλ Άντονι Τάουνς έχει μέσο όρο 36,5 πόντους με 11/18 εύστοχα τρίποντα!

Οι Τίμπεργουλφς “καθάρισαν” το ματς στην τρίτη περίοδο όταν πέτυχαν επί μέρους σκορ 45-25 κι από εκεί και πέρα δεν κοίταξαν πίσω τους. Ο Άντριου Ουίγκινς πρόσθεσε 16 πόντους, ενώ ο Τζος Οκόγκιε μέτρησε 14 ερχόμενος από τον πάγκο.

Ο Χόρνετς είχαν 12/29 τρίποντα, δηλαδή σχεδόν τα μισά από τα 23 που πέτυχαν στην πρεμιέρα τους. Ο Ντεβόντε Γκρέιαμ έβαλε τα μισά από αυτά με 6/9 και 24 πόντους ερχόμενος από τον πάγκο, ενώ 17 σημείωσε ο Μάιλς Μπρίτζες (3/6 τρίποντα).

Ο Τέρι Ροζίερ έπαιξε μόλις 18 λεπτά αφού φορτώθηκε με 5 φάουλ, αλλά πρόλαβε να κάνει νταμπλ νταμπλ με 11 πόντους και 10 ασίστ.