Γκρίζλις: Το τρελό buzzer beater του Κράουντερ! (video)

2019-10-28T08:43:03+00:00 2019-10-28T08:43:03+00:00.

28/Oct/19 08:43

Το ματς της βραδιάς στο ΝΒΑ έγινε στο Μέμφις, με τους Γκρίζλις να λυγίζουν τους Νετς (134-133) με τον Τζέι Κράουντερ να ευστοχεί σε ένα τρελό buzzee beater! Δείτε το πώς!

Στην κανονική διάρκεια, οι Νετς κρατούσαν τη νίκη, έχοντας +4 (116-120) δύο λεπτά πριν το τέλος, αλλά ο Τζα Μόραντ κράτησε ζωντανούς τους Γκρίζλις με ένα δίποντο που έστειλε το ματς στην παράταση!

Εκεί οι Νετς του Ίρβινγκ κρατούσαν εκ νέου την τύχη στα χέρια τους, αλλά οι γηπεδούχοι “μίλησαν” τελευταίοι στο “FedEx Forum”!

O Μόραντ που ήταν ο κορυφαίος παίκτης τους (30π.) θέλησε να πάρει το τελευταίο σουτ, αλλά κλείστηκε καλά, ωστόσο βρήκε τον τρόπο να δώσει την μπάλα στον Τζέι Κράουντερ κι αυτός με τρίποντο από την κορυφή σε νεκρό χρόνο σκόραρε για να γίνει χαμός στο Μέμφις!

Δείτε σε βίντεο το νικητήριο τρίποντο του Κράουντερ…