Λίλαρντ – ΜακΚόλουμ: Το δίδυμο του θριάμβου των Μπλέιζερς στο Ντάλας! (videos)

2019-10-28T09:09:31+00:00 2019-10-28T09:09:31+00:00.

28/Oct/19 09:09

Ντέιμιαν Λίλαρντ και Σι Τζέι ΜακΚόλουμ φρόντισαν ώστε οι Μπλέιζερς να φύγουν νικητές από το Ντάλας, σκοράροντας μαζί 63 πόντους στη νίκη επί των Μάβερικς! Απολαύστε τους σε βίντεο, όπως και το κρίσιμο καλάθι του Λίλαρντ!

Η αναμέτρηση στο Ντάλας ήταν μεγάλο ντέρμπι, με τους Μπλέιζερς να… επιζούν στο τέλος (119-121) και στις λεπτομέρειες. Γι’ αυτό φρόντισε ο Λίλαρντ, ο οποίος 26,8’’ πριν το τέλος πήγε ως το λέι απ για να κάνει το 119-120 και να δώσει το πάνω χέρι στην παρέα του, που πήρε τη δεύτερη νίκη της σε τρία παιχνίδια στην κανονική περίοδο!

Ο Λίλαρντ πριν το καλάθι που έμελλε να εξελιχθεί σε νικητήριο, είχε κάνει πολλά περισσότερα, μετρώντας 28 πόντους, ενώ ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ ήταν επίσης σε μεγάλη βραδιά, έχοντας 35 πόντους!

Οι δυο τους μέτρησαν 63 πόντους στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, ήτοι άνω του 50% των πόντων της ομάδας τους, με 23/46 σουτ εντός πεδιάς!