Μπακς: Ο Γιάννης έφτασε κοντά στο triple double και… δεύτερη φετινή νίκη! (videos)

2019-10-29T04:19:22+00:00 2019-10-29T04:19:22+00:00.

29/Oct/19 04:19

giannis-preseason

Την δεύτερη φετινή τους νίκη πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς με 129-117 απέναντι στους Κλίβελαντ Καβαλίερς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πλησιάζει και πάλι το triple double.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ντέρμπι για αρκετή ώρα με τους Καβαλίερς να παίζουν εξαιρετικά στην επίθεση και να προηγούνται στο πρώτο δωδεκάλεπτο με 31-30, ενώ το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους, να ανατρέπουν το σκορ σε 59-52, με τον Γιάννη να έχει 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ και τον Κόνατον 14 πόντους με 5/6 σουτ.

Στην τρίτη περίοδος της αναμέτρησης, το Μιλγουόκι συνέχιζε να ανεβάζει τον ρυθμό του κυρίως στην επίθεση με αποτέλεσμα, να προηγείται με αρχικά με +16 (83-67) και στην συνέχεια με 91-80, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν ανταγωνιστικοί.

Στο τελευταίο κομμάτι του ματς, οι Καβαλίες πήγαν να βάλουν “φωτιά” αφού μείωσαν την διαφορά στους 5 πόντους (96-91), αλλά οι Μπακς με επιμέρους σκορ 19-9 “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη… εκτοξεύοντας το προβάδισμα τους στο +15 (115-100). Τελικά η ομάδα του “Greek Freak” πανηγύρισε την δεύτερη φετινή της νίκη με 129-117.

Ο Γιάννης έπαιξε εξαιρετική άμυνα και παράλληλα έφτασε πολύ κοντά στο να πραγματοποιήσει το δεύτερο φετινό του triple double, έχοντας 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 μπλοκ σε 29 λεπτά συμμετοχής.

Επίσης από τους Μπακς ξεχώρισαν, ο Μίντλετον με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ, τον Χιλ με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και τον Κόνατον με 17 πόντους (4/4 τρίποντα) και 4 ριμπάουντ.

Από την  άλλη πλευρά, ο Σέξτον είχε 18 πόντους, ο Τόμπσον 17 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ο Κλάρκσον 17 πόντους και 4 ασίστ και ο Λοβ 15 πόντους, 16 ριμπάουντ και 2 ασίστ.