Ουίζαρντς-Ρόκετς: Στο Top-10 των μεγαλύτερων συνολικών σκορ!

2019-10-31T15:43:18+00:00 2019-10-31T15:43:18+00:00.

31/Oct/19 15:43

Ουίζαρντς και Ρόκετς δεν σταματούσαν να σκοράρουν, με τους δεύτερους τελικά να παίρνουν τη νίκη με 158-159! Αυτό το σκορ είναι πλέον στο Top-10 στην ιστορία του NBA.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (31/10) επιφύλασσε συγκινήσεις στους φίλους του NBA. Ουίζαρντς και Ρόκετς δεν έλεγαν να αστοχήσουν (ή απλά να παίξουν άμυνα) και πλέον είναι το παιχνίδι, που θα θυμόμαστε για πολύ καιρό.

Γιατί; Πολύ απλά διότι με τους 317 πόντους, είναι πλέον ένα από τα 10 παιχνίδια του ”μαγικού κόσμου” με το μεγαλύτερο συνολικό σκορ! Συγκεκριμένα, βρίσκεται στην 8η θέση στην ιστορία του NBA, ενώ είναι μόλις το 3ο παιχνίδι της λίστας, που κρίθηκε σε 48 λεπτά και όχι σε παράταση!

Αξίζει να αναφέρουμε πως πριν μερικούς μήνες, είχαμε γίνει μάρτυρες ενός αγώνα με ακόμα μεγαλύτερη συγκομιδή πόντων από τις δύο ομάδες. Στις 1/3/19, Ατλάντα Χοκς και Σικάγο Μπουλς σκόραραν 329 πόντους (161-168), με τους ”Ταύρους” να παίρνουν τη νίκη μετά από 68′ μίας σπάνιας ”μάχης”!