Λέικερς: ΕΠΙΚΟΣ ΛεΜπρον στο Σικάγο με τρίτο σερί triple-double! (vids)

2019-11-06T07:08:26+00:00 2019-11-06T14:38:29+00:00.

06/Nov/19 07:08

Τρίτη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη οι Λέικερς, τρίτο συνεχόμενο triple-double ο ασταμάτητος ΛεΜπρον Τζέιμς!

Τί και αν μετράει 17 πλέον σεζόν στο NBA; Ο ΛεΜπρον Τζέιμς δείχνει ότι μπορεί να κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακόμα και στα στα σχεδόν 35 του! Ο ”Βασιλιάς” πέτυχε το τρίτο συνεχόμενο triple-double του, στη νίκη των Λέικερς στο Σικάγο με 118-112.

Όλα αυτά, με τους νικητές να κάνουν μία μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Μπουλς να κλείνουν το ημίχρονο στο +17 (65-48) και τη τρίτη περίοδο στο +13 (93-80)! Παρόλα αυτά, ο ηγέτης των Λέικερς βγήκε μπροστά και με τη μεγάλη βοήθεια του πάγκου, έστειλε την ομάδα του στο 6-1, με τους γηπεδούχους να μετρούν μόλις 2 νίκες σε 8 ματς.

Τί έκανε όμως ο ΛεΜπρον; Σε 35′ συμμετοχής, είχε 30 πόντους (8/13 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 8/9 βολές), 10 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ! Ο Άντονι Ντέιβις μέτρησε 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ 17 πρόσθεσε ο Κουίν Κουκ και 15 ο Κάιλ Κούζμα στην επιστροφή του.

Από πλευράς Μπουλς, 26 πόντους, 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ είχε ο Ζακ ΛεΒιν, με τους Ότο Πόρτερ Τζ. και Κόμπι Ουάιτ να έχουν από 18.

Τα 12λεπτα: 29-24, 65-48, 93-80, 112-118