Γιάννης: Εμφάνιση… MVP, μία ασίστ από το τριπλ νταμπλ! (Video)

2019-11-07T07:49:49+00:00 2019-11-07T07:49:49+00:00.

07/Nov/19 07:49

Milwaukee Bucks v Los Angeles Clippers

Εμφάνιση αντάξια ενός MVP έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κατά των Κλίπερς! Μόλις μία ασίστ μακριά από το τριπλ νταμπλ, αλλά πέτυχε το… σύνηθες πια νταμπλ νταμπλ…

Είναι το όγδοο του Γιάννη σε ισάριθμα παιχνίδια των Μπακς που έφτασαν στη νίκη επί των Κλίπερς και το ρεκόρ τους είναι πλέον στο 6-2 με τέσσερις σερί επιτυχίες.

Ο Γιάννης έκανε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο καθώς ξεκίνησε με 13 στα πρώτα 24 λεπτά και τέλειωσε με … 38! Είχε 10/21 σουτ και μάλιστα πέτυχε 4/7 τρίποντα (ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του) αξιοποιώντας το χώρο που του έδωσαν επίτηδες οι Κλίπερς. Ας… πρόσεχαν.

Ο Αντετοκούνμπο αξιοποίησε και τις βολές που επίσης οι Κλίπερς δεν δίστασαν να του επιτρέψουν, μετρώντας 14/18 εύστοχες.

Πρόσθεσε επίσης 16 ριμπάουντ (τα τέσσερα επιθετικά), ενώ μοίρασε εννιά τελικές πάσες χάνοντας στο τσακ το τριπλ νταμπλ που θα ήταν το δεύτερο της σεζόν. Είχε ακόμα δύο κλεψίματα και δύο μπλοκ, το ένα μάλιστα πάνω στον Τζαμάικλ Γκριν που επιχείρησε να μειώσει στον πόντο (στο 128-124) μερικά δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα, “κλειδώνοντας” τη νίκη για την ομάδα του…

Απολαύστε τον Γιάννη στο μεγάλο του παιχνίδι μέσα στο Λος Άντζελες…