NBA: Νίκες στη παράταση για Μπλέιζερς και Νάγκετς – Όλη η δράση (vids)

2019-11-11T08:32:57+00:00 2019-11-11T08:33:37+00:00.

11/Nov/19 08:32

Η παράταση χρειάστηκαν Νάγκετς και Μπλέιζερς, προκειμένου να κάμψουν την αντίσταση των Τίμπεργουλβς και Χοκς αντίστοιχα. Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς στο NBA.

Τρομερός ματς στη Μινεσότα, με τους Νάγκετς (7-2) να φεύγουν νικητές με 100-98, αφήνοντας τους Τίμπεργουλβς (5-4) με τη… προσπάθεια.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πήγαν το ματς στην παράταση παρά το γεγονός πως στη τρίτη περίοδο έχαναν με (76-64). O Καρλ Άντονι Tάουνς ήταν αυτός που με τρίποντο στο τέλος έκανε το 90-90 και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί, οι Νάγκετς έδειξαν και πάλι να κρατούν τη νίκη στα χέρια τους και παρά το 98-98, ο Νίκολα Γιόκιτς έδωσε και πάλι τη νίκη στην ομάδα του στη τελευταία φάση, με τον Σέρβο να μετράει 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Από 25 είχαν οι Τάουνς (16 ριμπάουντ, 6 ασίστ) και Άντριου Ουίγκινς.

Τα 12λπετα: 27-27, 51-49, 64-76, 90-90, 98-100

Στο έξτρα πεντάλεπτο και οι Μπλέιζερς

Οι Μπλέιζερς πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 124-113 κόντρα στους Χοκς, με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι στη παράταση για την 4η νίκη σε 10 ματς. Όσο για την ομάδα της Ατλάντα, έχει πλέον ρεκόρ 3-6.

Το 17-6 του έξτρα πενταλέπτου τα λέει όλα για το ματς, με τον Ντέμιαν Λίλαρντ να είναι και πάλι ”καυτός” με 30 πόντους, 6 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ενώ 23 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ είχε ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ. ”Διπλός” με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ ο Χασάν Ουάιτσαϊντ.

Τρομερό το δίδυμο των Τρέι Γιανγκ και Τζαμπάρι Πάρκερ με 35 πόντους, 10 ασίστ και 8 ριμπάουντ και 27 πόντους και 11 ριμπάουντ αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 20-21, 46-44, 75-75, 107-107, 124-113

Νίκες για Πέισερς, Σίξερς, Καβαλίερς και Σανς

Οι Φιλαδέλφεια Σίξερς ανέβηκαν στο 6-3 μετά τη νίκη επί των Χόρνετς (4-6) με 114-106. Ο Τζόελ Εμπίντ με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Φουρκάν Κορκμάζ με 17 κι ο Αλ Χόρφορντ ήταν οι κορυφαίοι των νικητών. Για την Σάρλοτ, ο Κόντι Ζέλερ είχε 24 πόντους.

Οι Ορλάντο Μάτζικ (3-6) υποδέχθηκαν τους Ιντιάνα Πέισερς (5-4)και στο φινάλε ηττήθηκαν με 109-102, παρά το γεγονός πως στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ (60-51). Ντομάντας Σαμπόνις με 21 και Τι Τζέι Ουόρεν-Μάλκολμ Μπρόγκντον με 19 οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη. Για τους Μάτζικ, ο Εβάν Φουρνιέ είχε 22 κι ο Νίκολα Βούτσεβιτς 18.

Οι Φοίνιξ Σανς είναι στο 6-3 μετά την άνετη νίκη επί των Νετς (4-5) με 138-112. Ο Ντέβιν Μπούκερ έβαλε 27 πόντους, ο Ρίκι Ρούμπιο 22 κι Ούμπρε Τζούνιορ 18. Για το Μπρούκλιν, ο Κάιρι Ίρβινγκ έμεινε στους 15 κι ο ΝτιΆντρε Τζόρνταν στους 16, ενώ ο Σπένσερ Ντινγουίντι ήταν ο πρώτος σκόρερ με 18 πόντους.

Οι Νικς έπεσαν στο 2-8 μετά την εντός έδρας ήττα από τους Καβαλίερς (4-5) με 108-87. Ο Κόλιν Σέξτον με 31 πόντους έκανε τη διαφορά για τους νικητές, ενώ οι Κέβιν Λαβ κι ο Τζόρνταν Κλάρκσον πρόσθεσαν από 17. 20 πόντους και 16 ριμπάουντ είχε ο Τζούλιους Ραντλ.