Πίστονς: Γύρισαν Γκρίφιν, Ρόουζ, δεν επέστρεψαν οι νίκες (Video)

2019-11-12T10:14:48+00:00 2019-11-12T10:14:48+00:00.

12/Nov/19 10:14

O Μπλέικ Γκρίφιν έπαιξε για πρώτη φορά φέτος, ο Ντέρικ Ρόουζ επέστρεψε μετά απουσία τεσσάρων αγώνων, αλλά δεν επέστρεψαν οι νίκες μαζί.

Οι Τίμπεργουλφς πέρασαν με 120-114 από το Ντιτρόιτ χαλώντας έτσι το ντεμπούτο του Μπλέικ Γκρίφιν που τέλειωσε το ματς 19 πόντους, επτά ριμπάουντ και πέντε ασίστ.

Η Μινεσότα ξεκίνησε το ματς με 41-26 στην πρώτη περίοδο και κράτησε το προβάδισμα ως το τέλος, με τον Άντριου Ουίγκινς να μετράει 33 πόντους (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ) με 12/20 σουτ! Διανύει μία περίοδο μεγάλης φόρμας με 31 πόντους μέσο όρο στα τελευταία πέντε παιχνίδια του.

Ο Καρλ Άντονι Τάουνς πρόσθεσε 25 πόντους με 4/7 τρίποντα και οκτώ ριμπάουντ (έξι ασίστ), ενώ ο Τζέικ Λέιμαν έβαλε 16 με 4/5 τρίποντα.

Πρώτος σκόρερ των Πίστονς ήταν ο Λουκ Κέναρντ που σημείωσε 25 πόντους με 4/9 τρίποντα, ο Λάνγκστον Γκάλογουεϊ πρόσθεσε 18 (4/6 τρίποντα) κι ο Τόνι Σνελ 16 (4/6τριπ.).

Αντίθετα, ο Ντέρικ Ρόουζ είχε μόλις έξι πόντους με 3/13 σουτ, ενώ ο Αντρέ Ντράμοντ … προσγειώθηκε στη γη μετά το απίθανο ξεκίνημα του έχοντας 11 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Οι Τίμπεργουλφς ανέβηκαν στο 6-4, ενώ οι Πίστονς έπεσαν στο 4-7.