Νάγκετς: Νέα ανατροπή και νίκη με τους Νετς

2019-11-15T09:33:46+00:00 2019-11-15T09:33:46+00:00.

15/Nov/19 09:33

Πριν μερικές μέρες γύρισαν από το -21 με τους Σίξερς. Τώρα ήταν η σειρά των Νετς να δούνε μία μεγάλη διαφορά να ανατρέπεται από τους Νάγκετς στο Ντένβερ…

Οι Νάγκετς επέστρεψαν από το -16 που βρέθηκαν μπροστά οι Νετς στο τρίτο 12λεπτο και με ένα +20 στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν με 101-93! Το Ντένβερ έφτασε τώρα στο 8-3 συνεχίζοντας από πέρυσι τις επιτυχίες και για την ώρα κρατάνε τη δεύτερη θέση στη Δύση μαζί με τους Ρόκετς και μαζί ακολουθούν τους πρωτοπόρους Λέικερς (9-2).

Ο Νίκολα Γιόκιτς πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ, άλλους τόσους κι εννιά ριμπάουντ μέτρησε ο Πολ Μίλσαπ, ενώ 17 σημείωσε ο Ουίλ Μπάρτον.

Μεγάλη ώθηση πάντως πήραν οι Νάγκετς στην τρίτη περίοδο με 10 πόντους Μέισον Πλάμλι που είχε μεγάλη συμβολή στο 19-6 που έφερε πίσω στο σκορ τους γηπεδούχους.

Τρεις παίκτες των Νετς πέτυχαν από 17 πόντους και συγκεκριμένα ο Κάιρι Ίρβινγκ (8/20 σουτ, εννιά ασίστ), ο Τζάρετ Άλεν κι ο Σπένσερ Ντινγουίντι (6/18 σουτ). Οι Νετς φάνηκαν πολύ κουρασμένοι αφού έπαιξαν το τέταρτο εκτός έδρας παιχνίδι τους σε επτά βράδια και σούταραν με 23% από το τρίποντο. Στο δεύτερο ημίχρονο μάλιστα, το καταστροφικό για αυτούς, είχαν 0/17! Ε, δεν νικάς έτσι…