Μπουλς: ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ανατροπή κόντρα στους Χόρνετς με 16 πόντους σε 1 λεπτό! (vids)

2019-11-24T07:30:31+00:00 2019-12-30T13:20:00+00:00.

24/Nov/19 07:30

Οι Μπουλς δεν ήθελαν να χάσουν από τους Χόρνετς και έτσι χρειάστηκε να κάνουν το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για να τα καταφέρουν! Τί είναι αυτό; 16 πόντοι σε 1 λεπτό!

Δεν γίνονται αυτά που είδαμε στη Σάρλοτ!

Οι Μπουλς (6-11) πήραν τη νίκη με 115-116 κόντρα στους Χόρνετς (6-11), παρά το γεγονός πως οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 108-100, 1 λεπτό πριν το φινάλε! Τί χρειάστηκε για να έρθει αυτή η ΤΡΕΛΗ ανατροπή; Μόνο 3 τρίποντα σε 7”!

Έχουμε και λέμε: 23” πριν το τέλος, οι Μπουλς ήταν στο -5 (115-110), με τον Τόμας Σατοράνσκι να βάζει τρίποντο στα 7,1″, τον Ζακ Λαβιν να κλέβει τη μπάλα μετά την επαναφορά και να ευστοχεί από τα 7,25μ., για το τελικό 115-116!

Ο ήρωας της ομάδας από το Σικάγο μάλιστα έκανε ρεκόρ καριέρας, μιας και ήταν ασταμάτητος με 49 πόντους (9 στο τελευταίο λεπτό), ενώ με τα 13 εύστοχα τρίποντά του (σε 17 προσπάθειες), ισοφάρισε το δεύτερο καλύτερο ρεκόρ του NBA! 28 μέτρησε ο Κόμπι Ουάιτ, ενώ από τους Χόρνετς ξεχώρισε ο Τέρι Ροζίερ με 28 πόντους και 6 ασίστ.

Τα 12λεπτα:  23-24, 49-55, 74-68, 115-116