NBA: Εύκολα τους Πέλικανς οι Κλίπερς, νίκες για Νάγκετς και Κινγκς – Όλα τα αποτελέσματα

2019-11-25T07:20:15+00:00 2019-11-25T11:36:33+00:00.

25/Nov/19 07:20

Οι Κλίπερς ήταν σαρωτικοί κόντρα στους Πέλικανς, την ώρα που οι Νάγκετς συνεχίζουν να παραμένουν ψηλά στη Δύση. Νίκες για Νετς και Κινγκς, όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς.

Στο 12-5 ανέβηκαν οι Κλίπερς, μετά την εντός έδρας επιτυχίας τους κόντρα στους Πέλικανς με 134-109, με την ομάδα της Νέας Ορλεάνης να μένει στις 6 νίκες σε 17 ματς.

Η κυριαρχία των γηπεδούχων, οι οποίοι πλέον μετρούν 5 σερί νίκες, ήταν φανερή από τη πρώτη περίοδο (40-27), με το ημίχρονο να φέρνει και το +16 (72-56). Όλα αυτά, με τον Μοντρέζλ Χάρελ να έχει 34 πόντους και 12 ριμπάουντ, όντας με διαφορά ο κορυφαίος των νικητών. Από κοντά και ο Καουάι Λέοναρντ με 26 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ 19 μέτρησε ο Λου Ουίλιαμς και 18 ο Πολ Τζορτζ.

Από πλευράς Πέλικανς, 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ είχε ο Μπράντον Ίνγκραμ και 18-7-4 ο Τζρου Χόλιντεϊ.

Τα 12λεπτα: 40-27, 72-56, 100-87, 134-109

Νίκες για Νάγκετς, Νετς και Κινγκς

Οι Νάγκετς δεν είχαν πρόβλημα κόντρα στους Σανς στο Ντένβερ, με το τελικό 116-104 να ανεβάζει τους νικητές στο 12-3 (5 σερί νίκες) και να αφήνει την ομάδα του Φοίνιξ στο 8-8. Κορυφαίοι των νικητών οι Πολ Μίλσαπ με 23 και Τζαμάλ Μάρεϊ-Ουίλ Μπάρτον με 22. Ο Τσέικ Ντιαλό είχε 22 για τους Σανς, με τον Ντέβιν Μπούκερ να μετράει 12 πόντους και 5 ασίστ, με αρκετά χαμένα σουτ.

Οι Κινγκς ”πέρασαν” από την Ουάσιγκτον με 113-106, αποτέλεσμα που αποτέλεσε την 7η νίκη τους σε 15 ματς και την 9η ήττα των Ουίζαρντς σε 14 ματς. Εξαιρετικός ο Χάρισον Μπαρνς με 26 πόντους, ενώ στους 21 ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 20 πόντους και 8 ασίστ.

Τέλος, το ντέρμπι της Νέας Υόρκης πήγε στα χέρια των Νετς (8-8), οι οποίοι και κέρδισαν τους Νικς (4-13) εκτός έδρας με 101-103. Στους 30 έφτασε ο Σπένσερ Ντίνγουϊντι, ενώ 26 είχε για τους Νικς ο Μάρκους Μόρις.