Θάντερ: Τρομερή ανατροπή με 13-0 στο φινάλε! (Video)

2019-11-26T09:35:34+00:00 2019-11-26T09:35:34+00:00.

26/Nov/19 09:35

Οι Θάντερ πέτυχαν την πρώτη φετινή εκτός έδρας νίκη τους με τρομερή ανατροπή στο φινάλε του παιχνιδιού τους με τους Ουόριορς.

Οι γηπεδούχοι φάνηκε τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα να καθαρίζουν το παιχνίδι χάρη στα ρεκόρ καριέρας των Γκλεν Ρόμπινσον ΙΙΙ και Κάι Μπόουμαν με 25 και 24 πόντους αντίστοιχα. Με το σκορ στο 97-87, οι Θάντερ δεν τα παράτησαν.

Έτρεξαν ένα απίθανο σερί 13-0 στο τελευταίο τρίλεπτο, σοκάροντας τους Ουόριορς που δεν κατάφεραν να κρατήσουν τη σημαντική αυτή διαφορά που απέκτησαν με κόπο και ιδρώτα σε ολόκληρο το προηγούμενο 45λεπτο του αγώνα.

Ο Ντένις Σρέντερ πέτυχε 22 πόντους κι ο Κρις Πολ πρόσθεσε 20 για τους Θάντερ που έκαναν το 1-7 εκτός έδρας και το 6-10 συνολικά, ενώ οι Ουόριορς έχασαν για τρίτη συνεχόμενη φορά και δέκατη στα τελευταία 11 παιχνίδια τους.

Με ρεκόρ 3-15 βρίσκονται στην τελευταία θέση του ΝΒΑ, με τους Νικς και τους Χοκς να έχουν μία νίκη παραπάνω.