“Καυτοί” Νάγκετς: Περίπατος κατά των Ουίζαρντς (Video)

2019-11-27T06:15:08+00:00 2019-11-27T06:15:08+00:00.

27/Nov/19 06:15

Οι Νάγκετς είναι “καυτοί” και έφτασαν στις έξι σερί νίκες μετά τον περίπατο που έκαναν κατά των Ουίζαρντς…

Οι γηπεδούχοι Νάγκετς επικράτησαν με 117-104 χωρίς ποτέ να νιώσουν απειλή από τους Ουίζαρντς που απλά μείωσαν στην τελευταία περίοδο από το -17 που είχαν βρεθεί νωρίτερα. Χάρη σε αυτή τη νίκη μάλιστα, το Ντένβερ μετράει ρεκόρ 10-1 μέσα στον Νοέμβριο και βρίσκεται στη δεύτερη θέση της Δύσης πίσω μόνο από τους Λέικερς! Συνεχίζουν δηλαδή όπως ακριβώς έκλεισαν την περσινή κανονική περίοδο…

Ο Νίκολα Γιόκιτς σκόραρε οκτώ πόντους και κατέβασε 20 ριμπάουντ (ρεκόρ σεζόν, ένα κάτω από το ατομικό του), ενώ ο Τζέραμι Γκραντ μέτρησε 20 πόντους, ρεκόρ σεζόν για τον ίδιο.

Ο Ουίλ Μπάρτον πρόσθεσε 17 πόντους, οκτώ ριμπάουντ κι οκτώ ασίστ, ενώ ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε 16 για τους Νάγκετς που είχαν ένα αρνητικό ρεκόρ τριών σερί ηττών από τους Ουίζαρντς στο Ντένβερ!

Η άμυνα των Νάγκετς “μίλησε” πάλι και μάλιστα απέναντι σε μία από τις καλύτερες επιθέσεις του ΝΒΑ (τρίτη αυτή τη στιγμή). Οι Ουίζαρντς μπήκαν στο ματς με μέσο όρο 119,1 πόντους και ξεπέρασαν οριακά τους 100 χάρη στους 35 πόντους της τελευταίας περιόδου.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ (29,6 μ.ο.) έμεινε στους 14 με 6/15 σουτ και 2/10 τρίποντα, οπότε η εικόνα αυτή της στατιστικής μιλάει από μόνη της. Ο Τζόρνταν ΜακΡέι ήταν ο πρώτος τους σκόρερ με 21 πόντους ενώ από 14 έβαλαν ο Μο Βάγκνερ κι ο Ντάβις Μπέρτανς.