Τρέι Γιανγκ: Το… τερμάτισε με 49, επέζησαν στην παράταση οι Πέισερς! (Videos)

2019-11-30T07:39:36+00:00 2019-11-30T07:39:36+00:00.

30/Nov/19 07:39

Να βάζεις 49 πόντους για δεύτερη φορά στην καριέρα σου και να χάνεις; Ξανά; Άδικη ως τώρα η μπασκετική ζωή για τον Τρέι Γιανγκ…

Ο υπέροχος δευτεροετής σούπερ γκαρντ των Χοκς ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του σε πόντους (49) και τρίποντα (8/15) αλλά οι Πέισερς επέζησαν στο θρίλερ της Ιντιάνα επικρατώντας με 105-104 των Χοκς στην παράταση!

Είναι φαίνεται η μοίρα του Γιανγκ να χάνει τα παιχνίδια, καθώς δύο φορές στο ΝΒΑ έχει πετύχει 49 πόντους και μία 48 στο κολέγιο, αλλά και στις τρεις περιπτώσεις δεν πανηγύρισε τη νίκη (πληροφορίες από το ESPN Stats anf Info)!

Ήταν το τρίτο ματς του Γιανγκ με οκτώ τρίποντα, ήδη τα περισσότερα από παίκτη των Χοκς στην ιστορία τους! O άσος των Χοκς πρόσθεσε έξι ασίστ, είχε 9/9 βολές και 16/28 σουτ (απίστευτα ποσοστά για τέτοιο σκοράρισμα), αλλά υπέπεσε σε εννιά λάθη σε 43 λεπτά συμμετοχής…

Με ανατροπή η Ιντιάνα

Οι Πέισερς έκαναν ανατροπή από το -11 του πρώτου ημιχρόνου κι άντεξαν στο ανελέητο σφυροκόπημα του Γιανγκ (8/10 πόντους της Ατλάντα στην παράταση) υποχρεώνοντας τους Χοκς στην 9η συνεχόμενη ήττα τους!

Ο Τι Τζέι Ουόρεν πέτυχε 16 πόντους κι ένα καθοριστικό τρίποντο στην παράταση, ενώ ο Τζέρεμι Λαμπ ήταν ο πρώτος τους σκόρερ με 20 (9/11 δίποντα). Από 17 πέτυχε το δίδυμο των ψηλών, Σαμπόνις και Μάιλς Τέρνερ που πλέον παίζουν μαζί κι όχι ο ένας πίσω από τον άλλον.

Οι Πέισερς έκαναν το 9-2 εντός έδρας και το 12-6 συνολικά, κρατώντας την 6η θέση στην Ανατολή.