NBA: Νίκησαν στο τέλος Σίξερς και Κινγκς – Τα αποτελέσματα της βραδιάς (vids)

2019-12-01T07:53:45+00:00 2019-12-01T07:53:45+00:00.

01/Dec/19 07:53

Οι Σίξερς κέρδισαν δύσκολα τους Πέισερς και παραμένουν αήττητοι εντός έδρας, την ώρα που οι Κινγκς χρειάστηκαν τη παράταση για να λυγίσουν τους Νάγκετς. Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς.

Στο 9-0 εντός έδρας και 14-6 συνολικά συνεχίζουν οι Σίξερς, οι οποίοι δυσκολεύτηκα, όμως έκαμψαν την αντίσταση των Πέισερς με 119-116, με την ομάδα της Ιντιάνα να μένει στο 12-7.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και τις 2 εύστοχες βολές του Τζόελ Εμπίντ, 2,8” πριν το τέλος, ”σφράγισαν” τη νίκη. Ο Καμερουνέζος μάλιστα ήταν και πάλι ο κορυφαίος 32 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με τον Τομπάιας Χάρις να προσθέτει 22. Από πλευράς Πέισερς, ξεχώρισαν οι Τι Τζέι Ουόρεν και Μάλκολμ Μπρόγκτον με 29 και 28 αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 38-29, 65-65, 93-93, 119-116

Παράταση και… Κινγκς

Ντέρμπι μέχρι τέλος και στο Σακραμέντο, εκεί όπου οι Κινγκς ”χαμογέλασαν” το φινάλε με 100-97 κόντρα στους Νάγκετς, Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την 8η νίκη σε 18 ματς των γηπεδούχων και τη 4η ήττα σε 17 ματς για την ομάδα του Ντένβερ.

Η αναμέτρηση ήταν τόσο οριακή, που χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης για να υπάρξει νικητής. Σε εκείνο το διάστημα, οι Κινγκς σκόραραν 10 πόντους, δέχθηκαν 7 και πανηγύρισαν μία μεγάλη νίκη απέναντι στη δεύτερη καλύτερη ομάδα της Δύσης.

Κορυφαίος των νικητών ο Χάρισον Μπαρνς με 30 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ 21 πόντους με 7 ριμπάουντ είχε ο Μπάντι Χιλντ. Για τους Νάγκετς, 25 μέτρησε ο Γκάρι Χάρις.

Τα 12λεπτα: 17-27, 40-57, 67-75, 90-90, 100-97