Σανς: Δύο “clutch” τρίποντα ο Ουμπρέ από… 0/7! (Video)

2019-12-03T07:25:22+00:00 2019-12-03T07:25:22+00:00.

03/Dec/19 07:25

Ο Κέλι Ουμπρέ τζ. είχε 0/7 τρίποντα στα πρώτα 47 λεπτά του αγώνα. Μέτρησε 2/2 στο τελευταίο του αγώνα των Σανς με τους Χόρνετς…

Ο αριστερόχειρας φόργουορντ “κόλλησε” δύο “clutch” τρίποντα και χάρη σε αυτά οι Σανς πέρασαν με 109-104 από τη Σάρλοτ, παρότι στο 47′ ήταν πίσω στο σκορ με 104-99 κι ο ίδιος δεν είχε … σταυρώσει σουτ έξω από τα 7.25 μέτρα σχεδόν σε ολόκληρο το ματς. Την κατάλληλη στιγμή όμως ευστόχησε…

Ο Ουμπρέ τέλειωσε το παιχνίδι με 23 πόντους, όσους έβαλε κι ο Ντέβιν Μπούκερ ενώ ο Ντάριο Σάριτς πέτυχε νταμπλ νταμπλ με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ. Ο Ρίκι Ρούμπιο έμεινε στους εννιά αλλά μοίρασε 13 ασίστ.

Ο Μάρβιν Ουίλιαμς σημείωσε ρεκόρ σεζόν με 22 πόντους, βάζοντας τους 19 από αυτούς στο δεύτερο ημίχρονο όταν οι γηπεδούχοι Χόρνετς γύρισαν από το -20 του πρώτου μισού του αγώνα! Έμεινε η προσπάθεια τους στη μέση και το ρεκόρ τουςέπεσε στο 8-14, ενώ οι Σανς ανέβηκαν στο 9-10.