Λέικερς: Άλωσαν το Ντένβερ με ΛεΜπρόν και… άρρωστο Ντέιβις (Video)

2019-12-04T08:11:42+00:00 2019-12-04T08:11:42+00:00.

04/Dec/19 08:11

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πέτυχε 25 πόντους (9 ασίστ) κι ο Άντονι Ντέιβις μέτρησε άλλους τόσους (10 ριμπάουντ) παίζοντας με ίωση για 37 λεπτά κι οι Λέικερς πέρασαν με 105-96 από το Ντένβερ!

Οι Λέικερς επέστρεψαν στις νίκες φτάνοντας τους Μπακς στη βαθμολογία (18-3) χάρη στο δίδυμο τους που και πάλι “χτύπησε” καίρια όπως κι η άμυνα του Φρανκ Βόγκελ. Οι Λέικερς τέλειωσαν το ματς με ένα σερί 9-0 και χάρη σε αυτό σταμάτησαν τους Νάγκετς κάτω από τους 100 πόντους για δεύτερο σερί ματς, παίρνοντας τη νίκη.

Ο Ντέιβις σκόραρε 13 από τους πόντους στην τρίτη περίοδο κρατώντας τρόπον τινά το +11 από το ημίχρονο (μείωσαν οι Νάγκετς στους οκτώ) και παρότι οι γηπεδούχοι γύρισαν στο παιχνίδι, δεν μπόρεσαν στο τέλος να σπάσουν την άμυνα των Λέικερς.

Ειδικά ο Γιόκιτς που έμεινε στους 13 πόντους απέναντι στον Ντέιβις (είχε και οκτώ ασίστ πάντως), σουτάροντας με κακά ποσοστά (4/12) ενώ υπέπεσε και σε πέντε λάθη.

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ ήταν ο πρώτος σκόρερ των Νάγκετς με 22 πόντους, ενώ ο Πολ Μίλσαπ πρόσθεσε 21 και οκτώ ριμπάουντ. Το Ντένβερ έπεσε στο 8-3 εντός έδρας και στο 13-5 συνολικά, μένοντας πίσω από τις δύο ομάδες του Λος Άντζελες για την ώρα…