Λέικερς: Σάρωσαν τους Τζαζ σε μία από τις καλύτερες έδρες του ΝΒΑ! (Video)

2019-12-05T08:21:44+00:00 2019-12-05T08:21:44+00:00.

05/Dec/19 08:21

Η έδρα των Τζαζ είναι από τις καλύτερες του ΝΒΑ. Μετρούσαν ρεκόρ 8-1 μέχρι το ξημέρωμα. Μέχρι που τους σάρωσαν οι Λέικερς…

Ο Άντονι Ντέιβις πέτυχε 26 πόντους σε 26 λεπτά με 9/11 σουτ κι ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πρόσθεσε 20 (9/21 σουτ) με 12 ασίστ σε 29′ κι οι Λέικερς πέρασαν μαρς από το Σολτ Λέικ Σίτι με 121-96!

Οι πρωτοπόροι μαζί με τους Μπακς του ΝΒΑ, “καθάρισαν” από το ημίχρονο το παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα 18 πόντων! Ο Ραζόν Ρόντο έδωσε μεγάλη ώθηση από τον πάγκο αγγίζοντας ένα τριπλ νταμπλ καθώς είχε 14 πόντους, εννιά ριμπάουντ και 12 ασίστ, ενώ άλλους τόσους έβαλε ο Κάλντγουελ-Πόουπ και 13 ο Κάιλ Κούζμα που έρχεται από τον πάγκο.

Ούτε σε μία περίοδο δεν κατάφεραν οι Τζαζ να κερδίσουν το επί μέρους σκορ, ακόμα κι όταν στο τέταρτο 12λεπτο η διαφορά ήταν μεγάλη και το ματς πήγε στο … χαλαρό.

Ο Ντόνοβαν Μίτσελ πέτυχε 29 πόντους (11/24 σουτ) ενώ ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς πρόσθεσε 23 με 6/10 τρίποντα.

Ο Μάικ Κόνλεϊ δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού, το μοναδικό ίσως άλλοθι για την τρίτη σερί ήττα των Τζαζ και την πέμπτη στα τελευταία έξι παιχνίδια, γεγονός που έριξε το ρεκόρ τους στο 12-10…