Μπακς: Τρελό πάρτι γενεθλίων στον Γιάννη με καλεσμένους τους Κλίπερς! (Video)

2019-12-07T07:14:38+00:00 2019-12-07T07:14:38+00:00.

07/Dec/19 07:14

Ο Γιάννης έστησε τρελό πάρτι γενεθλίων και είχε καλεσμένους τους Κλίπερς σε παιχνίδι… πιθανό τελικό του ΝΒΑ!

Οι Μπακς ήταν σαρωτικοί για ακόμα ένα βράδυ και με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ του Γιάννη που γιόρτασε τα 25α γενέθλια του, διέλυσαν τους Κλίπερς με 119-91 στο Μιλγουόκι!!!

Αυτή ήταν η 14η σερί νίκη των Μπακς οι οποίοι “σκούπισαν” τους Κλίπερς που αυτή τη φορά έπαιξαν με τον Καουάι Λέοναρντ στη σύνθεση τους αλλά και τον Πολ Τζορτζ (σε αντίθεση με το ματς στο Λ.Α.) αλλά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα και πάλι! Έμειναν δε στους 17 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Ο Γιάννης δεν χρειάστηκε να παίξει παραπάνω από 26 λεπτά, κάτω από 30 σε τέταρτο σερί ματς. Είχε 11/20 σουτ (1/4 τρίποντα, 4/6 βολές) και 11 ριμπάουντ συν τέσσερις ασίστ, πετυχαίνοντας έτσι το 21ο νταμπλ νταμπλ της σεζόν σε 23 ματς των Μπακς που μετράνε ρεκόρ 20-3!

“Θέλω να δω το πιστοποιητικό γέννησης του Γιάννη (γέλια). Ήμουν κι εγώ κάποτε 25, αλλά δεν έπαιζα τόσο καλά”, είπε αστειευόμενος ο Ντοκ Ρίβερς που δεν έχασε το χιούμορ του μετά τη συντριβή.

Ο Αντετοκούνμπο αποχώρησε από το ματς εννιά λεπτά πριν το τέλος με το σκορ στο +36. Από το πρώτο 12λεπτο οι Μπακς έδειξαν τις διαθέσεις τους προηγούμενοι με 30-15. Η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 41 πόντους και κανείς παίκτης των Μπακς δεν έπαιξε πάνω από 26 λεπτά (του Γιάννη το σύνολο δηλαδή) αφού ο κόουτς Μπαντενχόλζερ κάνει διαχείριση δυνάμεων.

Η μικρότερη διαφορά νίκης των Μπακς στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια ήταν κατά των Πίστονς με +24 πόντους στο Ντιτρόιτ! Μα τι κάνουν πια; Φυσικά παρέμειναν στην πρώτη θέση του ΝΒΑ μαζί με τους εξ ίσου εντυπωσιακούς Λέικερς.

Ο Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 17, ενώ ο Πατ Κόνατον με τον Ερσάν Ιλιασόβα πρόσθεσαν 13 πόντους από τον πάγκο των Μπακς. Ο Ίβιτσα Ζούμπατς είχε 14 πόντους και 12 ριμπάουντ για τους φιλοξενούμενους που έπεσαν στο 16-7…