Γιάννης: Χωρίς νίκη το δεύτερο ρεκόρ σεζόν με νταμπλ νταμπλ (Video)

2019-12-17T06:26:44+00:00 2019-12-17T06:26:44+00:00.

17/Dec/19 06:26

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε τους 50 πόντους πετυχαίνοντας δεύτερο ρεκόρ σεζόν με νταμπλ νταμπλ…

Ο Γιάννης έκανε εντυπωσιακό παιχνίδι κατά των Μάβερικς, αλλά οι τελευταίοι έφυγαν νικητές από το Μιλγουόκι με 120-116 σταματώντας το σερί των Μπακς στις 18 νίκες.

Ό,τι και να έκανε ο Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετό. Μέτρησε 48 πόντους με 14 ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα μπλοκ κι ένα κλέψιμο σε 34 λεπτά συμμετοχής αλλά η νίκη πήγε στο αντίπαλο στρατόπεδο.

Τον τραβούσαν, τον έσπρωχναν, έβαλε εκπληκτικά γκολ φάουλ καλάθια παρότι τον έβγαζαν εκτός ισορροπίας, ενώ φυσικά δεν έλειψαν τα εντυπωσιακά καρφώματα. Μέτρησε 18/31 σουτ αλλά με 1/6 τρίποντα, ενώ είχε και 11/16 βολές.

Το ρεκόρ σεζόν για τον Γιάννη είναι 50 πόντοι τους οποίους πέτυχε κατά των Γιούτα Τζαζ. Για μόλις δεύτερη φορά μέσα στον Δεκέμβριο έπαιξε για περισσότερα από 30 λεπτά σε ένα σύνολο επτά αγώνων.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη στο βίντεο που ακολουθεί. Θα σας καθηλώσει…