O Τζαμάλ Μάρεϊ στο πιο τρελό… αυτοκαλάθι που έχετε δει (Video)

2019-12-19T14:46:57+00:00 2019-12-19T14:46:57+00:00.

19/Dec/19 14:46

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ ήταν μακράν ο κορυφαίος των Νάγκετς κατά των Μάτζικ στη νίκη με 113-104. Όχι όμως χάρη στο πιο… τρελό αυτοκαλάθι που είδατε.

Ο άσος των Νάγκετς πέτυχε 33 πόντους αλλά κι ένα δίποντο στο καλάθι της ομάδας του από αυτά που λες δεν… γίνεται να το έκανε.

Ξεκίνησε η φάση ως κλέψιμο, προσπάθησε να το ολοκληρώσει για να κερδίσει την κατοχή της μπάλας, αλλά έτσι όπως έσπρωξε την μπάλα αυτή κατέληξε στο καλάθι και μάλιστα όχι ακριβώς κάτω από αυτό.

Θέλει … προσπάθεια να το πετύχεις κάτι τέτοιο και θα καταλάβετε τι εννοούμε όταν θα δείτε το βίντεο παρακάτω.

Οι Νάγκετς πάντως το ξεπέρασαν αυτό και όχι μόνο. Γύρισαν το ματς από το -19, 69-50 στην τρίτη περίοδο, χάρη σε ένα απίθανο σερί 24-0! Με επί μέρους σκορ 39-16 σε αυτό το 12λεπτο ανέτρεψαν τα δεδομένα και πήραν τη νίκη…