Λιθουανία: “100αρα” για 2/2 για Ζαλγκίρις (photo)

2017-09-25T22:28:48+00:00 2017-09-25T22:28:48+00:00.

25/Sep/17 22:28

Η Ζαλγκίρις Κάουνας παραμένει αήττητα στο Πρωτάθλημα Λιθουανίας, στήνοντας “πάρτι” με την Πιένο το οποίο και έληξε με 106-64.

Στην πρώτη περίοδο οι παίκτες του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δεν ήταν καλοί και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 23-18. Όμως στο τέλος του πρώτου μέρους η Ζαλγκίρις πήρε το προβάδισμα με 44-39.

Στο δεύτερο ημίχρονο πραγματικά μόνο οι γηπεδούχοι υπήρχαν στο παρκέ με το συνολικό σερί στην τρίτη περίοδο να είναι 35-12 και το σκορ να “εκτοξεύεται” στο +26 (77-51). Το τελικό 106-64 αποτυπώνει πλήρως την εικόνα των δύο ομάδων στο παρκέ.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Ντέιβις και ο Μιλάκνις με 14 πόντους ο καθένας, ενώ όλοι οι παίκτες της Ζαλγκίρις σημείωσαν τουλάχιστον δύο πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 44-39, 77-51, 106-64.