Εύκολη νίκη για Λιέτουβος Ρίτας, μικρή συμμετοχή ο Μαυροκεφαλίδης

2018-01-20T18:20:18+00:00 2018-01-20T18:20:55+00:00.

20/Jan/18 18:20

Ακόμα ένα εύκολο απόγευμα για τη Λιέτουβος Ρίτας, η οποία κέρδισε την Λιετκαμπέλις με σκορ 96-67. Σε πολύ ρηχά νερά ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης.

Η Λιέτουβος Ρίτας υποδέχθηκε την Λιετκαμπέλις, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Λιθουανίας και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε την 16η φετινή της νίκη, με τελικό σκορ 96-67.

Το παιχνίδι είχε μόνο έναν πρωταγωνιστή, την νικήτρια ομάδα φυσικά, που από το πρώτο λεπτό επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και το έδειξε με τον ανάλογο τρόπο.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Τράβις Πέτερσον. Με 24 πόντους (2/4 δίποντα, 5/8 τρίποντα, 5/5 βολές), 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ ήταν ο πολυτιμότερος για την ομάδα του Λουκά Μαυροκεφαλίδη, ο οποίος έπαιξε μόλις 5:25 λεπτά και σκόραρε 2 πόντους (1/2 δίποντα) και 2 ριμπάουντ.