Ζαλγκίρις: Ακόμα μία νίκη, με μπροστάρη τον Ντέιβις

2018-05-05T18:16:00+00:00 2018-05-05T18:17:27+00:00.

05/May/18 18:16

Με αρκετούς παίκτες να μένουν εκτός λόγω ξεκούρασης, η Ζαλγκίρις δεν είχε πρόβλημα και ”πέρασε” από την έδρα της Πιένο με σκορ 85-76.

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους προτίμησε να ξεκουράσει τους Εντγκάρας Ουλανόβας, Παούλιους Γιανκούνας και Βασίλιε Μίσιτς, όμως αυτό δεν εμπόδισε την ομάδα του να φτάσει τις 30 νίκες σε 34 αγωνιστικές.

Με οδηγό το δεύτερο δεκάλεπτο και το επί μέρους 20-12, η Ζαλγκίρις πήρε τα ηνία του αγώνα και δεν κοίταξε ξανά πίσω, αν και δεν ”καθάρισε” το ματς στη τελευταία περίοδο.

Ο Μπράντον Ντέιβις παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση και το έδειξε και απέναντι στη Πιένο. Τελείωσε το ματς με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ! Από κοντά και ο Άαρον Ουάιτ με 11 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 33-41, 52-64, 76-85.

Δείτε μέσω της βάσης δεδομένων του Eurohoops, την βαθμολογία και τα αποτελέσματα της Λιθουανίας.