Λιθουανία: Σκορ πρώτου δεκαλέπτου… 38-4!

2018-09-29T18:13:50+00:00 2018-09-29T18:15:04+00:00.

29/Sep/18 18:13

Μπορεί ο αγώνας Νεβέζις-Τζουκίγια να μην είχε ενδιαφέρον, οι φιλοξενούμενοι όμως φρόντισαν να δώσουν!

38 εσείς; 4 εμείς!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα της Τζουκίγια με τη Νεβέζις για την πρώτη αγωνιστική του λιθουανικού πρωταθλήματος έκλεισε με σκορ… 38-4! Ναι, καλά διαβάσατε! Οι φιλοξενούμενοι σε 10 λεπτά αγώνα σκόραραν μόλις 4 πόντους!

Και πώς να μην το κάνουν, όταν είχαν τέτοια στατιστικά;  2/2 βολές, 1/6 δίποντα και 0/8 τρίποντα, την ώρα που η Τζουκίγια είχε 6/10 βολές, 10/20 δίποντα και 4/4 τρίποντα!

Το παράδειγμά της, κατά μία έννοια, ακολούθησε στο δεύτερο δεκάλεπτο η γηπεδούχος ομάδα, όταν σκόραρε μόλις 6, αλλά δέχθηκε 13 και όχι 38!

Για την ιστορία, οι γηπεδούχοι νίκησαν με 81-61, καθώς τα… ωραία της πρώτης περιόδου δεν συνεχίστηκαν στις επόμενες!