Μακάμπι: Εντυπωσιακή εμφάνιση και 100άρα πριν το… ΟΑΚΑ! (photos)

2018-10-07T20:01:48+00:00 2018-10-07T20:01:48+00:00.

07/Oct/18 20:01

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ, ήταν πραγματικά εξαιρετική κόντρα στην Μακάμπι Ασντόντ, την οποία “διέλυσε” με 103-59 και έδειξε απόλυτα έτοιμη για την πρεμιέρα της Ευρωλίγκας στο ΟΑΚΑ, κόντρα στον Παναθηναϊκό (11/10, 21:00).

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Νέβεν Σπάχια ήταν καλοί επιθετικά, όμως η άμυνα τους είχε προβλήματα με αποτέλεσμα η διαφορά, να μην είναι μεγάλη (46-34) στο τέλος του πρώτου εικοσαλέπτου.

Στο δεύτερο μέρος όμως, η Μακάμπι ήταν ασταμάτητη και στις δύο πλευρές του παρκέ, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στη Ασντόντ. Μάλιστα το εντυπωσιακό είναι, πως στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν μόλις 3 (!) πόντους και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την νίκη, με το πολύ εντυπωσιακό 103-59!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο ΝτιΜπαρτολομέο με 18 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Κοέν με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Ουίλμπεκιν είχε 9 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 25-24, 46-34, 80-56, 103-59

Photo Credit: Maccabi Tel Aviv twitter